Yaşam Tarzı

Sokak Modasına Uygun Seçimler

Sokak Modasına Uygun Seçimler

 

Sokak modası yıl kaç olursa olsun erkek kadın herkes tarafından takip edilmektedir. Özellikle spor kombinler ile dikkat çeker. Ünlülerden  gençlere kadar herkes sokak modasına uygun giyinmeye başlamıştır. Hatta çoğu ünlü sokak modasını kendi standartları ve zevkleri doğrultusunda yeniden çizer. Daha sonra magazin sayfaları onları konu edinince tüm dünyada yayılır. Sokak modası sokak tarzını ortaya koyar, bu yüzden en absürt parçalar bile şıklık yarışına girebilir. Peki, sokak modasına uygun seçimler nasıl yapılır?

Olmazsa Olmaz Parça “Jean”

Jean pantolon, ceket, elbise, şort ya da etek kısaca kottan üretilen her parça sokak modasına uygundur. Jean parçaları tek bir yerde kullanabileceğiniz gibi birden fazla yerde de kullanabilirsiniz. Hatta baştan aşağı jean giyinerek de çok şık ve havalı görünebilirsiniz. Jean parçalar birbirlerini tamamlar bu yüzden boğucu bir görünüm oluşturmaz.

Sokak modasının da olmazsa olmaz parçaları jeanlerdir. Özellikle yırtık ve bol jean pantolonlar çok modadır. Spor modasına ayak uydurmak istiyorsanız bu parçaları tercih edebilirsiniz. Son dönemde taşlı ve püsküllü jean ceketlerde çok moda olmuştur. Yaz aylarında jean şort ile crop parçaları kombinleyebilir ve altına sneaker giyebilirsiniz. Eğer biraz daha farklılık yapmak istiyorsanız kovboy çizmeler de çok havalı görünebilir.

Her Mevsim Şapka

Mevsim yaz, kış ya da bahar sonbahar hiç fark etmeden her mevsim şapka takarak sokak modasına uyum sağlayabilirsiniz. Kışın renk renk bereler takabilir, yazın ise kep şeklindeki şapkaları tercih edebilirsiniz. Kombininiz düz olsa bile şapka onu renklendirecek ve sokağa uygun hale getirecektir. Özellikle neon şapkalar son dönemde daha da popüler hale gelmiştir.

Bol Parçalar Tercih Edin

Sokak modasında bol parçalar her zaman var olmuştur. Bol eşofmanları sokakta rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Son dönemde bol gri eşofmanların üzerine bol sweat ya da cropların giyilmesi daha da popüler hale gelmiştir. Altına da kalın topuklu bir spor ayakkabı giyerek tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Bol üstler sokak modasının vazgeçilmez parçalarından biridir.

Dar olan eşofmanlardan ziyade bol paçalara yönelin. Paçaları lastikli olan joggerlar ise sokağın en sevilen parçasıdır. Bol parçaların en güzel özelliği, kilonuz kaç olursa olsun size yakışıyor olmasıdır. Bol parçalar spor modasının da en sevilen modelleridir. Kıyafetlerin kumaşı ne olursa olsun bol olduğu sürece modayı yakalayabilirsiniz. Sokak modasında artık dar paça jean ya da kumaş pantolonlara yer yok.

Terlik Modası Geri Geldi

Özellikle 90’lı yıllarda moda olan terlikler yeniden popüler hale geldi. 1990 yıllarında her annede mutlaka olan terlikler şimdilerde sokağın vazgeçilmez parçalarından biri. Sokakta ince ya da kalın topuklu terlikler giyilebilir, hatta artık o kadar normal bir hal aldı ki eşofman altına topuklu ya da topuksuz terlik giymek sokak modasının başkahramanlarından biri.

Düztaban terliklerde;

  • Desenler
  • Cıvıl cıvıl renkler
Tayt Modası

Tayt çok riskli bir parça olsa da sokak modasının vazgeçilmezleri arasındadır. Bu yüzden listeye eklemeden olmaz. Tayt genelde zayıf kadınlar tarafından tercih edilir fakat üst parça doğru kombilenirse hafif kilolu kadınlar da giyebilir. Özellikle spor modasının vazgeçilmezi taytların üzerine sporcu sütyeni tercih edilebilir. Crop tarzı parçalarda harika olacaktır, taytın üzerine de kapüşonlu bir hırka bağladınız mı sokak modasının parlayan yıldızı seçilebilirsiniz. Hem spor hem de tarz olmak işte bu kadar kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu