Genel

Şık Görünmenizi Engelleyecek Stil Hataları

Şık Görünmenizi Engelleyecek Stil Hataları

Her insan günlük yaşamında ya da iş yaşamında dışarı çıkacağı zaman iyi bir şekilde görünmek ister. Dış görünüş bir insanın temiz ve titiz olduğunun en net göstergesi olarak kabul edilebilir. Bazı durumlarda ne kadar şık görünmek istersek isteyelim, yaptığımız stil hataları düşündüğümüzden daha farklı bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Bu stil hatalarına düşmemek için ne yapmamamız gerektiğini bilmek önemlidir.

Takım Elbise ve Düz Ayakkabı Giyme 

İş yaşamında takım elbise giymek kadınların tercih ettikleri bir seçenektir. Ancak rahat edebilmek adına birçok kadının işe giderken takım elbisesinin altına düz ayakkabı giydiği bilinir. Bu tercih yapılan stil hataları arasında göze batan bir davranış olarak nitelendirilebilir.

Düz ayakkabı giymek ayak bileklerinin daha kalın görünmesine neden olur. Ayak bileklerinin daha zarif görünmesi için tercihin stiletto gibi uzun topuklulardan yana yapılması tavsiye edilir.

Kot Pantolon ile Uzun Üst Giyme

Kot pantolonlar günlük yaşamda herkesin tercih ettiği alt giyim modelidir. Kot pantolonun üzerine kısa ve dar olan bir üst giyilmesi vücudun uzun görünmesine neden olur. Özellikle şortlarla beraber giyilen bu uzun üstler garip bir görüntünün ortaya çıkması anlamına gelir.

Dar ve uzun üstleri kot pantolonun dış kısmında tutmak yerine içine sıkıştırmak her zaman daha etkili bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Bu stili kullanmayı tercih etmeyenler ise daha bol üstleri kot pantolon üzerinde giymelidir.

Kısa Etek ve Bilek Bot Kullanımı

Yaz aylarında sıklıkla tercih edilen kısa etekler son dönemlerde botlarla kombinlenmeye başlamıştır. Ancak bu kombin yapılan stil hatalarının içerisinde yer alır. Kısa etek kullanımında;

  • Eteğin boyu
  • Tercih edilecek olan ayakkabı stili
  • Bacakların kalınlığı gibi faktörler ön plana çıkar. Kısa etek ile bilek bot kullanımı bacakların olduğundan kısa görünmesine neden olacaktır. Bunun yerine klasik düz ayakkabı ya da uzun çizme tercih edilebilir.

Kısa Şort ile Külotlu Çorap Kombini

Yaz aylarında sıklıkla tercih edilen kısa şortların külotlu çoraplarla kombin edilmesi istenilenden daha kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilir. Herhangi ek bir kombine ihtiyaç duymayan yazlık şortlar sadeliği ile kendilerini belli eder.

Parıltılı, kalın ya da renkli çoraplar ile kombinlenmesi tuhaf bir görüntünün ortaya çıkması anlamına gelebilir. Bu kombini tercih etmek yerine, şortları kendi mevsiminde ve herhangi bir ek kombin olmadan giymek daha hoş bir görüntü yaratacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu