Alışveriş

Sezonun Trend Modelleri

Sezonun Trend Modelleri

Elbette modanın mevsimi yoktur ancak artık resmi olarak kış mevsimi geldiğine yani havalar ciddi anlamda soğuduğuna göre, bot ve çizmeler için siz de arayışa girmiş olabilirsiniz. Bu arayış içinde bulunmakta oldukça haklısınız çünkü artık gün içinde hava gittikçe soğuyor ve bu durumda ısınmak ve aynı zamanda da şık bir görünüm elde etmek isteyebilirsiniz.

Kış aylarında kıyafetlerin yanı sıra giydiğimiz bot ve çizmeler de bizlerin dış görünüşünü oldukça değiştirir. Bu yüzden çizme seçimi kadınlar için oldukça önemlidir. Bu yüzden alışveriş esnasında gördüğünüz her şık bot ve çizmeyi değil, sizlere ve giyim tarzınıza yakışacak, şık ve güzel duracak olan bot ve çizmeleri seçmelisiniz. Aynı zamanda modayı da takip eden kişiler olarak modaya uygun, en yeni modeller içinden seçiminizi yapmalısınız.

Bot Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diğer her şey gibi, çizme ve bot alırken de dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır.

Bunlardan bazıları:

Rahatlık

Bot alırken dikkat edilmesi gereken en önemli etken rahatlıktır. Yolda yürürken ayağınızı vurmayacak, kenarlardan veya önden sıkmayacak, ayağınızı rahatsız etmeyecek ayakkabılar seçmelisiniz.

Hafiflik

Bir ayakkabı satın alırken, ayakkabının hafifliğini de göz önünde bulundurmalısınız. Alacağınız çizme çok ağır olmamalıdır. Eğer çizmeleriniz olması gerekenden daha ağırsa yürürken sizi gereğinden fazla yoracak ve enerjinizi tüketecektir.

Çizmelerinizi Alırken Kaliteyi Unutmayın

Çizme ve botlarınızı alırken kesinlikle ama kesinlikle kaliteyi göz önünde bulundurmalısınız. Eğer hayallerinize uygun şık ve güzel çizmelerinizi aldıktan 1 ay sonra onların kullanılmaz hale gelmesini ve en baştan yeni bir çizme arayışına girmek istemiyorsanız, kaliteli bir çizme seçmelisiniz. Alacağınız botun derileri dökülmemeli, tabanı ayrılmamalı, parmak kısmı yırtılmamalıdır.

Moda Arayışında Bütçenizi De Düşünün

Alacağınız bot veya çizmeler evet kaliteli olmalı fakat aynı zamanda bütçenizi de düşünmelisiniz. Alışverişinizi yapmadan önce bütçenize göre bir fiyat belirlemeli ve bu fiyatı aşan ürünleri almamalısınız. Böylece hem bütçeniz zarar görmemiş olacak hem de en beğendiğiniz çizme modelini satın almış olacaksınız.

En Yeni Ve En Moda Bot Modelleri

Tabii ki moda her zaman kendine yakışanı giymektir ama dünya genelinde moda haline gelmiş olan şeyleri göz ardı etmek de pek doğru değil.

Moda her zaman değişir ve bu kışın moda bot modelleri şöyle:

Kovboy Çizmesi

Eğer bir kovboy çizmesi satın almak istiyorsanız, bunu yapmalısınız. Çünkü kovboy çizmeler hem yeni dönemin modası hem de çok şık. Kıyafetlerle güzel kombin edildiği zaman çok asil ve asi bir görünüm yaratan kovboy çizmeleri vazgeçilmez ayakkabı modellerinizden olacaktır.

Yapay Yılan Derisi Botları

Bu sezonun en çok kullanılan aksesuar dokusu tabii ki yapay yılan derisi. Diğer her şeyde olduğu gibi botlarda da kullanılan yapay yılan derisi dokusu botlar, siyah kıyafetlerle kombin edildiği zaman tahmin edemeyeceğiniz kadar şık duruyor.

Beyaz Renkli Botlar

Biliyorsunuz ki beyaz her şeye yakışan çok asil, şık ve sade bir renktir. Neredeyse her tür kıyafetle kombinleyebileceğiniz beyaz botlar size çok şık bir hava katacaktır. Eğer beyaz bir bot almak istiyorsanız kendinizi durdurmanız için hiçbir sebep yok.

Uzun Çizme

Siz de çizmelerin boyları uzadıkça kullanım alanının gittikçe daraldığını düşünebilirsiniz. Ancak uzun çizmeler de yırtmaçlı, güzel elbiselerle kombin edildiği zaman çok şık ve vazgeçilmez bir görüntü yaratıyor. Bunu denemelisiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu