Genel
Trend

Ofis Modası

Ofis Modası

Çalışma hayatında kadınların giydiği kıyafetler günlük kıyafetlere göre daha şık, resmi ve özenlidir. Çoğunlukla çalışma hayatında bir temsil görevi de görüldüğü için hem çalışılan kuruluşun hem de kişinin itibarı için doğru kıyafet seçimi önemlidir. Doğru seçilmiş ve trendlere uygun kıyafetler iş başarısına da katkı sağlar.

Ofis Şıklığı Nasıl Sağlanır?

Çalışma hayatında her gün şık olmak için gardıropta mutlaka bulundurulması gereken bazı parçalar vardır. Beyaz ve mavi gömlekler, siyah pantolon, farklı renklerde kalem etekler çalışanlar için olmazsa olmaz parçalardır.

Her dönemin modasına uygun olan bu parçalar birçok farklı kombinin içinde yer alabilir. Farklı takılar, fular çeşitleri, şık hırkalar ve benzeri aksesuarlarla bu klasik parçalar çok farklı noktalara taşınabilir.

Sezon Modasına Uygun Parçalar

Bütçeye fazla yük yüklemeden modaya uygun giyinmek mümkündür. Bunun için dikkat edilmesi gereken nokta, sezonda çok trend olan model ve renklerin gelip geçici olup olmayacağıdır.

Modası çabuk geçebilecek kıyafetler için fazla para harcamamakta fayda vardır. Mesela sezonun trend rengi turuncuysa turuncu manto almak yerine daha az bütçeyle satın alınabilecek bir bluz ya da fular tercih edilebilir. Bu küçük parçalar klasik kıyafetlerle kombinlenerek trend bir çizgi yakalamanın keyfi yaşanır.

Tek Parça Elbiselerle Ofis Şıklığı

Çalışma hayatında giyilen elbiseler hem kolay şekilde kombinlenir, hem de şık ve iş ortamına uygun bir hava kazandırır. Elbiselerin kumaş ve model özellikleri içinde bulunulan mevsime uygun olmalıdır. Yaz aylarında canlı renklerde uçuş uçuş bir elbise rahat ve etkileyici olur. Kış aylarında ise daha koyu renkler tercih edilebilir.

Elbiselerin etek boyunun çok kısa olması ofis ciddiyetine uygun olmayabilir. Bu nedenle mini etekli elbiseler yerine midi boylar tercih edilebilir. Yine de yapılan işin ve ofis ortamının özelliklerine uygun tercihler yapılmalıdır. Kişinin kendi tarzını oluşturması da önemlidir.

Ceket ve Takım Elbiseler

Günümüzdeki modern giyim anlayışında eskisi gibi ağır havalı takım elbiseler, döpiyesler pek kullanılmaz. Ancak iş hayatına uygun modern ceket ve takımlar da üretilir. Alışılmamış bir renkte ve modern çizgilerle tasarlanmış bir ceket ve günümüzün modasına uygun bol kesim bir pantolon takım, sıkıcılıktan uzak bir görünüm sağlayacaktır.

Ceketler de modern çizgilerle tasarlanmış olduğu sürece iş ortamları için uygun bir şıklık sağlar. Etek, pantolon ve elbise üzerinde ceket kullanılabilir.

Topuklu Ayakkabılar

Ofislerde kullanılan kıyafet tarzına topuklu ayakkabılar uygun olacaktır. Özellikle stilettolar doğru seçim olabilir. Yine de her kombine uygun tercihler yapılmalıdır. Gerekirse ofiste farklı renk ve modelde topuklu ayakkabılar bulundurularak geliş gidiş sırasında daha rahat ayakkabılar giyilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu