Genel

Kısa Boylu Kadınlar İçin Tarz Önerileri

Kısa Boylu Kadınlar İçin Tarz Önerileri

Nasıl Daha Uzun Gözükebilirim?

Kısa boylu olan kadınlar, bazen daha uzun görünmenin yollarını ararlar. Mesele boyu uzatmak olunca akıllara gelen ilk şey topuklu ayakkabılar olur. Topuklular elbette bu konuda yararlanılabilecek bir stil yardımcısıdır ancak yegane yardımcı değildir.

Boyu daha uzun göstermek için daha pek çok stil tüyosu vardır. Özellikle doğu renk ve doğru kombin, daha uzun görünmek isteyen kadınların işine yarayacak yöntemlerdendir.

Yüksek Bel Pantolonlar Tercih Edin

Yüksek bir bele sahip olan pantolonlar, bacakların boyunu her zaman daha uzun gösterir. Jean, kumaş veya desenli yüksek bel pantolonlar ve şortlar, uzun görünmek isteyen kadınların vazgeçilmez parçaları olmalıdır. Bu parçalarla kombin yaparken, üzerine tercih edilecek giysinin daima içte kalması gerekir. Bu sayede pantolon tam olarak gözükür ve bacak boyu uzar.

Eteklerinizi Mini Boy Tercih Edin

Bacak boyunun daha uzun görünmesini sağlayan ve gardıropların vazgeçilmezi olan bir diğer parça da mini eteklerdir. Mini boy etek, bacakları daha da uzun gösterme konusunda biçilmiş kaftandır denebilir. Her mevsim tercih edebileceğiniz mini etekleri, kış aylarında da kalın siyah çoraplarla kombinlemeyi düşünebilirsiniz.

Nude Renk Topuklular Kullanın

Her kadının gardırobunda en az bir çift nude renkli topuklu ayakkabı vardır. Hemen hemen her kombine yakışan nude renk ayakkabılar, daha uzun görünmek isteyen kadınların da mutlaka tercih etmesi gerekenler listesinde.

Cilt tonuyla uyumlu olan bir nude renk ayakkabı, her zamankinden daha uzun görünmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca şeffaf bantlı ayakkabılar da bilekleri kesmeyeceği için, bacak boyunu uzun gösterecektir.

Dik Ve Uzun Çizgili Kumaşlar Tercih Edin

Daha uzun görünmek için kullanılabilecek bir diğer tarz önerisi de dik ve uzun çizgili kumaşlar tercih etmektir. Hem alt hem üst hem de dış kıyafetlerde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu çizgiler, boyunuzun uzun görünmesine yardımcı olacaktır. Özellikle koyu renkli çizgiler bu konuda oldukça işinize yarayacaktır.

Kısa Boylu Kadınların Uzak Durması Gereken Kıyafetler

Pek çok illüzyonla boyu uzun göstermek mümkün olduğu gibi, kısa göstermek de mümkündür. Böyle bir hataya düşmek istemeyen kadınların şu parçalardan uzak durmaları gerekir;

  • Diz altı etek ve şortlar
  • Oversize kıyafetler
  • Tunikler
  • Düşük bel kotlar

Bu parçalar, bacak boyunu olduğundan daha kısa gösterir. Bu da çoğu kadının yaşamak istemeyeceği bir durumdur. Bu kıyafetler kullanılması gerektiğinde ise oldukça titiz kombinlenmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu