Genel
Trend

Kadınların Yaşamını Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Kadınların Yaşamını Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Her kadın günlük yaşamında yaşadığı sorunlar ya da uykusuz geçen gecelerinin ardından sabah uyandığı zaman taze ve fresh bir görünüm ister. Kadınların ciltlerine verdikleri önem ve değer günlük yaşamda pratik bilgiler ile desteklenebilir.

Her kadının bilmesi gereken ve yaşamını bir nebze de olsa kolaylaştıracak pek çok pratik bilgi bulunur. Bu bilgiler kadınların yanından ayırmadıkları malzemeler ile daha verimli hale getirilebilir.

Hashtag ile Dumanlı Gözlere Sahip Olun

Kadınların makyaj yaparken önem verdikleri etmenlerden biri de göz makyajıdır. Dumanlı göz makyajı yapımı gözün ön plana çıkmasına ve bakışların daha etkili gözükmesine yardımcı olur. Sosyal medya uygulamalarında kullandığınız hashtag işareti ile dumanlı göz makyajına sahip olabilirsiniz. Bunun için;

  • Göz kapağının dış köşesine kalem ile hashtag işareti çizilir.
  • Çizim esnasında dış köşede konumlandırılmış olmasına dikkat edilir ve düzgün çizim sağlanmalıdır.
  • Hashtag işareti fırça ile iç kısma doğru hafifçe dağıtılır.

Kadınlara görünüm açısından etkili bir bakış sağlayan bu makyaj hilesi günlük yaşamda kullanılabilir.

Elma Sirkesi ve El Kremi

Kadınların yaşadıkları cilt problemlerinin başında kuruluk gelir. Nemlendirici krem sürdükten sonra bile ellerinde kuruluk hisseden kadınlar için pratik bir tarif ile bu sorundan kurtulabilmek mümkün. Peki nasıl? Nemlendirici etkisi olan el kreminin içerisine bir kaç damla elma sirkesi dökün ve karıştırın.1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde pürüzsüz ve nemli bir cilde sahip olacaksınız.

Ayak Parmaklarınıza Bant Yapıştırın

İş yaşamında ya da özel günlerde topuklu ayakkabı kullanmak zorunda kalan kadınlar genellikle ayaklarının yaralanmasından şikayet eder. Özellikle yeni alınmış bir yüksek topuklu ayakkabının kullanımı ayaklarda yüksek basınç yaşanmasına neden olabilir. Üçüncü ve dördüncü ayak parmaklarının bant ile birbirine yapıştırılması bu basıncın ortadan kaldırılmasına neden olur. Böylece topuklu ayakkabı rahatsızlık vermeden giyilebilir.

Ayakkabı Vurmasına Pratik Çözüm

Ayakkabınız ayağınıza vuruyorsa günlük yaşamınız sizin için çekilmez bir hal alıyor demektir. Bütün gün sürecek olan acı ve derinizde gerçekleşecek olan tahrişi önlemek için size çok basit bir yöntem sunuyoruz. Ayakkabınızın ayağınıza vuran yerine bir miktar vazelin sürerseniz o bölgenin yumuşamasını sağlayarak ayağınıza vurmasını engellemiş olursunuz. Özellikle deriden yapılan ayakkabılarınız için uygun olan bu yöntemi mutlaka denemelisiniz.

Elmacık Kemikleri ile Dudak Balsamı

Elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmek ve yüzün görünümünü karakteristik bir şekilde ortaya çıkarmak için çeşitli makyaj hileleri denenir. Bu hileye başvurmaktan da dudak balsamı ile elmacık kemikleri istenen şekilde ortaya çıkarılabilir.

Aydınlatıcı kullanımı elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesinde kullanılan oldukça pahalı bir makyaj ürünüdür. Bu ürünü almak yerine dudak balsamını elmacık kemiğinin üzerine sürmek aynı etkiyi yaratacaktır. Kadınların yaşamlarında kendilerine verdikleri değer ve güzel görünme ideali için pahalı ürünlerin kullanımına gerek duyulmaz. Günlük pratik bilgiler sayesinde hem güzel ve fresh bir görünüme sahip olmak, hem de kimyasallardan uzak durmak mümkün olur.

Eski Maskaralarınız Çöpe Gitmesin

Kalın kaşlar ve kirpikler için eski maskaralarınızı bir kenara fırlatmayın. Maskaranızı güzelce yıkayın ve Aloe Vera, E vitamini ve Hindistan cevizi yağını içine ekleyin ve karıştırın. 1 ay boyunca gece yatmadan önce bu işlemi uygulayın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu