GenelGüzellik
Trend

Eyeliner Nasıl Sürülür?

Eyeliner Nasıl Sürülür?

Farklı Göz Tipleri İçin Eyeliner Önerileri

Eyeliner, çoğu kadın için makyajın vazgeçilmez bir parçasıdır. Birçok çeşidi bulunan eyeliner, neredeyse tüm kombinlere uyum sağlar. Ancak göz şekline uygun olarak çekilmeyen eyeliner, ne yazık ki kusursuz bir makyajın bile katili olabilir. Birçok kadın, gördüğü makyajları denemeyi sever. Ancak her makyaj herkes için uygun olmayabilir. Bunun en belirleyici faktörü ise gözlerdir. Gözler, makyajın nasıl yapılması gerektiği konusunda en önemli etkendir. Çekik, çukur, badem ve düşük göz kapakları için ayrı ayrı eyeliner stilleri uygulamak gerekir. Doğru tercihler her zaman sizi olduğunuzdan daha enerjik ve genç gösterecektir.

Badem Gözler İçin Doğru Eyeliner Nasıl Çekilir?

Badem göz yapısına sahip olan kadınlar, eyeliner konusunda şanslıdır. Bu büyük ve gösterişli gözlere tüm eyeliner çeşitleri yakışacaktır. Yine de badem gözler için en doğru stil, klasik kedi bakışları olacaktır.

Bu görünüme kavuşmak içinse yapmanız gerekenler şöyledir:

  • İlk olarak likit eyelinerı ince bir şekilde, gözlerinizin iç köşelerinden başlayarak çekin.
  • Dış köşelere ulaştığınızda, çizgiyi kalınlaştırın.
  • Son olarak dış köşede çizgiyi yukarıya doğru uzatın.

Bu stil badem göze sahip tüm kadınlara çok yakışacaktır. Ayrıca göz pınarları yerine, gözün orta kısmından başlamayı da tercih edebilirsiniz. Bu da göz şeklinizin kusursuzluğunu ortaya çıkaracaktır.

Çukur Gözler İçin Doğru Eyeliner Nasıl Çekilir?

Çukur gözler, kadınlar arasında fazla rastlanmayan bir göz tipidir. Oldukça çekici olan bu gözlerde, eyeliner dış köşede yoğunlaşmalıdır.

Çukur gözlerde en doğru stili keşfetmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • İlk olarak göz kıvrımının en üst noktasından eyeliner çekmeye başlayın.
  • Ardından çizgiyi kirpik bitimine kadar uzatın ve bitirin.

Çukur gözlerin kuyruk kullanmaması, gözlerin kalkık ve iri görünmesi için önemlidir. Uzayan bir eyeliner kuyruğu gözleri olduğundan daha da düşük gösterecektir. Bu da yorgun bir ifadeye neden olacaktır.

Düşük Göz Kapakları İçin Doğru Eyeliner Nasıl Çekilir?

Düşük göz kapaklı gözler, ülkemizde en sık rastladığımız gözlerden. Doğal haliyle biraz da olsa yorgun görünen bu gözleri, eyeliner ile başka bir boyuta taşımak mümkün. Bu göz tipine sahip olan kadınların genel olarak kalem kullanması tavsiye edilse de, gönül rahatlığıyla doğru eyeliner stilini de kullanabilirler.

Düşük göz kapakları için doğru eyeliner çekimi ise şöyledir:

  • İlk olarak göz pınarının biraz üstünden eyelinera başlayın.
  • Olabildiğince ince çektiğiniz çizginizi, kirpik bitiminden sonra yukarı doğru kaldırın ve uzatın.
  • Hem başta hem de sonda incecik çekmeniz gerektiğini unutmayın.

Kalın eyeliner, göz kapaklarını daha da düşük gösterecektir. Bu nedenle, düşük göz kapağı tipine sahip olan kadınlar, kalın çizgilerden uzak durmalıdır.v

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu