Moda

Ayakkabıda Trend Renk Seçimleri Ve Kombinler

Ayakkabıda Renk Seçimleri Ve Kombinler

 

Günümüzde insanlar giydikleri kıyafetin her detayına önem vermek ve güzel gözükmek isterler. Her geçen gün ayakkabı veya kıyafet modelleri değişiklik gösterirken insanlar buna ayak uydurmak için değişik modeller ve tarzlar denemeye çalışırlar. Genellikle tercih edilen ayakkabı ve kıyafet rengi siyah olmakla birlikte gökkuşağının tüm renklerini insanlar günlük hayatında üzerinde taşırlar. Bu yazımızda ayakkabıdaki renk seçimlerini ve bu renk seçimlerine göre kombinleri inceleyeceğiz.

 

Kırmızı Ayakkabı Seçen Kişiler İçin Hangi Renklerle Kıyafet Kombini Yapılabilir?

Kırmızı, aşkı, tutkuyu anlattığını düşünmekle birlikte dikkat çekici özelliği ile de tercih edilen bir renktir. Kırmızı ayakkabıyla doğru bir kombin yapıldığında harika bir görüntü ortaya çıkar. Tamamen siyah veya tamamen beyaz kıyafetlerin altına muhteşem ve dikkat çekici bir uyum sağlamak için kırmızı rengi seçilebilir.

Ayrıca kırmızıya uyan renkleri maddeleyecek olursak şu şekilde sıralandırabiliriz;

  • Pembe
  • Turuncu
  • Mavi
  • Gri

gibi renklerle de kırmızı uyum sağlar. Ancak kırmızı genellikle odak noktası yapmak için kullanılır. Kırmızı rengi için beyaz düz bir elbise elbisenin yakasının hafif bir dekolteye sahip olması ve bunu tamamlayan muhteşem kırmızı ayakkabılar sizi dikkat çekici ve kusursuz yapar.

Günümüzün Rengi Turuncu Ayakkabı Seçen Kişilerin Yapacakları Kombinler Hakkında Bilgi

Turuncu klasik olmayan renkler arasında girmekle birlikte muhteşem ve değişik bir kombin yapmak isteyen kişiler için çok iyi bir tercihtir. Karışık renklerin harika uyumunu göstermek için turuncu ile birlikte onun karşıt rengi olarak kabul edilen maviyi kombinleyebilirsiniz. Zıt renklerin kombinleri günümüzde oldukça popüler olmakla birlikte bu kombinlerin dikkat çektiğini ve güzel gözüktüğünü söyleyebiliriz. Ayrıca sarı veya yeşilin turuncu ile birleşimiyle yapılan kombinlerde dikkat çekici olur. Lacivert ve beyaz da turuncu ile harika kombinlenen renklerden biridir. Bu renkleri kullanarak oluşturabileceğiniz kombin türlerine bir örnek verecek olursak sarı rengine sahip bir boğazlı kazak üzerine krem rengi düğmeli ve hafif yırtmacı olan bir elbise ve altına turuncu ayakkabı şık değişik ve bir o kadar da muhteşem bir görüntü elde etmemizi sağlar.

Sarı Renk Ayakkabının Yapılacağı Kombin Türleri

Sarı günümüzde oldukça orijinal bir renk olarak tanımlanabilir. Sarının daha cıvıltılı bir görünüme sahip olduğu düşünüldüğü için buna uygun kombinler yapılması günümüzde tercih edilir. Tek renk bir elbise ile kullanılan sarı ayakkabılar şık bir pantolon, yine sarı renkte bir tişört ve buna zıt olarak yeşil renginde bir hırka ile de kombinlenebilir. Zıt renklerin bir araya gelmesiyle şık bir görüntünün ortaya çıktığını unutmayın. Ancak bunun için doğru kombin önemlidir ve ayrıca pembe de sarıya yakışan bir ışıltı ve hareket veren renklerden biridir. Ayrıca mavinin her tonu siyah ve kırmızı da sarıya yakışan renklerdendir.

Mavi Renk Ayakkabı İle Yapılabilecek Kombinler

Mavi renk ayakkabılar dikkat çekici, tutkulu ve bir o kadar da cesaret isteyen ayakkabı renklerinden biridir. Harika bir görüntü elde edilmesi de doğru kombinle sağlanabilecek türde bir ayakkabı rengidir. Maviye yakışan renkler beyaz, sarı, siyah, kırmızı veya yeşil olarak söylenebilir. Ancak doğru kombin çok önemlidir her tarafı deri ile kaplanmış mini bir elbise deri bir kemer ve onunla birlikte mavi ayakkabılar sizin muhteşem gösteren kombinlerden biri olabilir. Bununla birlikte daha bir sürü kombin yapabilirsiniz.
Renkleri doğru kullanmanız ve kendinizi tanımanız gereklidir.

Gri Ayakkabı İle Yapılabilecek Kombinler

Gri renk hiçbir zaman gündemden düşmeyen, her zaman dikkat çekici ve cool görünmeyi sağlayan bir ayakkabı rengidir. Bu ayakkabı ile birlikte pembe, krem, beyaz veya siyah renkleriyle kusursuz bir şekilde eşleşir. Aynı zamanda gri renk ayakkabı yaz kış ayırt etmeksizin her mevsimde giyilebilir. Muhteşem bir siyah elbisenin altına giyilebilecek en güzel ayakkabı rengi gridir. Sizin de tercihiniz gri ayakkabıdan yana ise, ona uyumlu dikkat çekici renkleri kullanmaktan çekinmeyin.

Bu yazımızda ayakkabıda renk seçimleri hakkında sizlere detaylı bilgi verdik. Ayakkabı kombinin nasıl yapıldığı hakkında da örnek vererek sizlere açıkladık. Bu yazımız ile birlikte ayakkabı rengine göre muhteşem kombinler ortaya çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu