Genel
Trend

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir?

Ayakkabılarda meydana gelen kokular çok fazla insanın derdi olmuştur. İnsanların yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir durum olmaktadır. Bu ayakkabı kokuları bir nedene değil birçok nedene bağlı olarak gelişir.

Ayakkabı kokusu nasıl giderilir? Sorusu bu sebepten dolayı çok fazla sorulmaktadır. Ayakkabı kokularından kurtulmanın yolları vardır. Tamamen bu sorunla yaşamak zorunda kalınmaz. Sadece sizi değil çevrenizde bulunan insanları da etkileyen bir durum olduğu için erkenden önlem almak önemlidir.

Herkesin en çok bildiği yöntem olan karbonat ayakkabı kokusunu gidermede faydalı bir yöntemdir. Ayakkabı içerisine bir kaşık kadar karbonat koyup bir süre beklettikten sonra ayakkabı kokusu giderilmiş olur.

Kokan Ayakkabılar İçin Yapılması Gerekenler?

Kokuya sebebiyet veren bakterilerden kurtulmak için doğal olan maddeler kullanılmalıdır. Bu doğal maddeler şu şekildedir;

  • Adaçayı
  • Portakal
  • Lavanta
  • Limon

Bu doğadan bulunan malzemeleri önceden ayakkabı içerisine koyup bir müddet bekletildikten sonra kokunun giderilmesinde yardımcı olur.

Ayakkabı Kokusu İçin Sirke

Ayakkabı kokularından kurtulmak için farklı birçok yöntem vardır. Bu yöntemler uygulandığı taktirde istenilen sonuca ulaşmak mümkündür. Kokulara en büyük sebebiyet veren ise kalitesiz ayakkabı tercihleri olur.

Özelliklede yaz aylarında bu koku problemleri daha fazla artar. Bunun için ayakkabı kokusu gidermek açısından insanlar çok fazla araştırma yapmıştır. Bu araştırmalarda karşılaşılan bir diğer yöntem ise sirke olmaktadır. Sirkeyi ayakkabıya püskürtmek için bir kabın içine koymak gerekir. Daha sonrasında kokan ayakkabının içerisine bu sirkeyi sıkmalısınız.

Islanmış Ayakkabı Kokusu Nasıl Gider?

Islanmış bir ayakkabı kokusu insanı çok fazla rahatsız eden durumdur. Bunun için ayakkabı kokularından insanların uyguladığı yöntemler tercih edilebilir. Karbonat yöntemi ayakkabı kokusunu giderme de çok başarılıdır.

Ayakkabı Kokusu

Ayakkabı kokusunda en işe yarayan yöntemlerden olan pudra, bazı insanlar tarafından bilinmemektedir. Pudra nemi hapseden bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda bebek pudraları da çok etkilidir. Sadece pudra alınıp ayakkabı içerisine koyulması ayakkabı kokusunu almada yardımcı olmaktadır. Pudra sadece koku için değil aynı zamanda terleme probleminde de yardımcı olur.

Çevrede bu yöntemin yanı sıra çok fazla doğal malzemeler bulunmaktadır. Bu doğal malzemeler ayakkabı konusunda sizlere yardımcı olur. Bu verilen yöntemlerin her biri her gün tekrar edilerek uygulanması gerekir.

Sadece bir kere yapılmamalıdır. Ayakkabı kokusu sadece kişisel bir problem değil aynı zamanda çevredeki insanları da etkileyecek bir problemdir. Bunun için ayakkabılarda gereken özenin en iyi şekilde gösterilmesi önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu